Media w mediach… społecznościowych – przykład Telewizji Regionalnej STRIMEO

Wpis o moim nowym kliencie, czasie spędzanym przez Polaków przed TV oraz o skutkach świadomych działań prowadzonych dla medium regionalnego w mediach społecznościowych.

Internet coraz częściej zastępuje media tradycyjne – telewizję, radio, gazety. Jego przewaga nad nimi polega na całodobowym i bezpłatnym dostępie do informacji oraz szerokiej tematyce oferowanych treści.

Dlatego nowoczesne redakcje korzystają z Internetu, by zwiększyć zasięg swoich informacji, rozpoznawalność marki oraz portfel reklamodawców. Dotyczy to zarówno ogólnopolskich nadawców, jak i mediów regionalno-lokalnych – szczególnie nadawców telewizyjnych. Dlaczego?

Najnowsze badania Internetu w Polsce wskazują, że średni czas spędzany dziennie przed szklanym ekranem maleje w grupie wiekowej 4-19 lat i wynosi obecnie nieco ponad 2,5 godziny. To mało w porównaniu ze średnią krajową, która wynosi aż 4,5 godziny. Dlatego m.in. o tych odbiorców należy mocno walczyć tam, gdzie spędzają sporo czasu, czyli w mediach społecznościowych.

Stąd moja oferta dla Telewizji Regionalnej STRIMEO na prowadzenie komunikacji w Facebooku, Twitterze, Google+ oraz Instagramie.

Celem oferty było prezentowanie materiałów informacyjnych i reportaży tak, by poprawić ich atrakcyjność w mediach społecznościowych. Dzięki temu miał się zwiększyć zasięg i rozpoznawalność Telewizji. Wyniki działań dla STRIMEO przyniosły pozytywne efekty w ciągu zaledwie 2 tygodni.

Nowy profil na Instagramie uzbierał szybko 158 polubień postów oraz kilkudziesięciu obserwujących. Twitter Telewizji zyskał nowych obserwujących i polubienia tweetów, które były częściej udostępniane niż przed rozpoczęciem działań. Ponadto tweety STRIMEO publikowane przeze mnie przyniosły efekty, których wcześniej Twitter Telewizji nie miał – polubienia i udostępnienia przez Fakty TVP Wrocław! To ważne, ponieważ stacja prawie nie udostępnia treści innych użytkowników. Facebook redakcji szybko zyskał 29 fanów, a maksymalny średni zasięg dotarcia postu zwiększył się z 7 tys. do ponad 13 tys.!

Redakcja Telewizji Regionalnej STRIMEO doceniła te efekty i wykorzystuje proponowane przeze mnie rozwiązania – umieszczając w widocznym miejscu na stronie głównej ikony mediów społecznościowych oraz tworząc posty ze streszczeniami i hasztagami.

Trzeba przyznać, że promocja medium informacyjnego jest dużym wyzwaniem, ale niezwykle ciekawym, bo uświadamia jak dużą wagę odbiorcy przykładają do sposobu prezentacji informacji.

Polecam profile społecznościowe oraz stronę, na której można znaleźć wiadomości i reportaże Telewizji Regionalnej STRIMEO. Warto mieć aktualne informacje z regionu Jeleniej Góry, Karpacza i Szklarskiej Poręby:

Instagram: www.instagram.com/strimeo.tv
Twitter: www.twitter.com/strimeotv
Facebook: www.facebook.com/strimeo
WWW: www.strimeo.tv

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.