Twoja firma na Facebooku – korzyści z prowadzenia fanpage’a

Duża sprzedaż i rozpoznawalność to tylko niektóre z nich. Chcesz poznać wszystkie? Zobacz je na przykładzie fanpage’a, który prowadzę dla Term Cieplickich – obiektu kuszącego klientów z wielu miast.

Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA w Cieplicach – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Oficjalny fanpage obiektu na Facebooku założyłam 1,5 roku temu. Do dziś opublikowałam na nim 1500 postów, odpowiedziałam na wiele komentarzy i wiadomości od klientów. To doświadczenie upewniło mnie w jednym – Facebook oddaje biznesowi ogromną przysługę. Jaką?

FANPAGE PRZYSPIESZA SPRZEDAŻ

Regularne pokazywanie oferty na Facebooku sprawia, że klienci łatwiej ją zapamiętują. I myślą o niej automatycznie, gdy potrzebują produktu lub usługi. Dlatego na fanpage Term Cieplickich publikuję codziennie 3 lub 4 posty. W różnych porach dnia – dla różnych odbiorców. Dzięki stałemu rytmowi publikacji oferta obiektu często wyświetla się w aktualnościach. Efekty marketingowe? Link do promocji „Termy Cieplickie za pół ceny” był kliknięty 230 razy. Natomiast link do aplikacji „Atrakcje w okolicy” przekierował do witryny Term 105 turystów. Warto? Warto!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

OBRAZ ZAMIAST 1000 SŁÓW

Zdjęcia podnoszą „klikalność” postów aż o 300%. Warto z tego korzystać, bo fotografie świetnie pokazują osobowość i temperament marki. Dobrze wpływają także na sprzedaż. Estetyczne zdjęcie + przekonujący tekst o produkcie = kupujący klient. Z tego powodu większość z 1 500 postów, które opublikowałam dla Term Cieplickich zawiera zdjęcia. Są wizualnie spójne i mają jasny przekaz. Pokazują nowoczesność i urodę obiektu oraz panujący w nim klimat relaksu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

POSTY WOŁAJĄ KLIENTÓW

Interesujące posty przyciągają nowych fanów, którzy je udostępniają i komentują. W ten sposób zwiększają zasięg fanpage, bo ich aktywność widzą inni ludzie i reagują na nią. Tak firma poszerza kręgi użytkowników, którzy mają z nią kontakt.

Fanpage Term Cieplickich ma 6 500 fanów. Obecny zasięg jednego postu to 8 000 osób. Ale zdarzały się rekordy – wpis Term Cieplickich o relacji TVN24 z Przesieckiej Kąpieli Morsów zobaczyło ponad 23 000 osób. Było 426 „polubień”, 258 udostępnień i 3 600 kliknięć w link do informacji. I wielu nowych fanów. Liczby potrafią przekonać, prawda?

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

OFERTA TRAFIA NA MAPĘ

To ważne – szczególnie w branży turystycznej i rekreacyjnej. Dlatego obiekty, którym zależy na zdobyciu klientów spoza miasta Jelenia Góra powinny promować się także przez Karkonosze. W ten sposób są lokalizowane na mapie atrakcji. A ich oferta wzbogaca się o niezwykłe krajobrazy i górskie aktywności – parki linowe, szkoły wspinaczki, kursy lawinowe i skiturowe.

Przy prowadzeniu fanpage Term Cieplickich często korzystam ze zdjęć Karkonoszy i artykułów o nich. Jeden z takich „karkonoskich” postów – „10 najpiękniejszych szlaków w Karkonoszach” Karola Nienartowicza – zaskoczył dużą popularnością, bo dotarł do 4 620 osób. Zdobył 294 polubienia i był udostępniony 74 razy. Jego popularność przyniosła Termom Cieplickich wielu nowych fanów z innych miast Polski, którzy interesują się turystyką górską lub Dolnym Śląskiem.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Przekonałam Cię do tego, że warto prowadzić skuteczne – planowe, spójne i angażujące – działania w mediach społecznościowych? Mam nadzieję, że tak. Spróbuj – szybko zauważysz ich pozytywne rezultaty. A jeśli chcesz poprowadzić swój fanpage z moim wsparciem – przejdź do zakładki kontakt i napisz do mnie wiadomość.

Zapraszam także na www.facebook.com/TermyCieplickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.