Przez Internet do serca, czyli marketing społecznościowy w gastronomii

Właściciele restauracji często nie zdają sobie sprawy z tego, jaki potężny potencjał promocyjny ma ich oferta. W jeden dzień tysiące osób mogą polubić ich dania. Dowód? Mój klient – SAORI.

Japońska restauracja SAORI jest miejscem nietuzinkowym, jak historia jego właścicieli, którzy po latach spędzonych w Londynie postanowili wrócić do Polski, by serwować tu dania typu ramen i teppan. Po półtorarocznej działalności i zmianie pierwszej lokalizacji na ulicy Górnej w Jeleniej Górze na śródmiejski Plac Ratuszowy, SAORI musiało skutecznie dotrzeć do stałych oraz nowych klientów.

Postanowiłam pomóc restauracji skutecznymi działaniami na Facebooku. Oto ich przebieg i efekty:

SMAKOWITE ZDJĘCIA WNĘTRZ I DAŃ

Atrakcyjne zdjęcia wysokiej jakości to podstawa dobrej promocji w Internecie, dlatego na Facebook SAORI szybko trafiły zdjęcia sali, Placu Ratuszowego oraz dania Pad Thai i zielonej herbaty, którą restauracja podaje gratis do każdego posiłku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

GOTOWANIE FULL HD, CZYLI RESTAURACJA OD KUCHNI

Nieczęsto klienci restauracji mają okazję zobaczyć, jak powstaje ich ulubione danie. Postanowiłam pokazać im to od kuchni, nakręcając film z przyrządzania Pad Thai – dania z kurczakiem, krewetkami, warzywami i słodkim sosem tamaryndowym. Do dziś, 29 października, film był wyświetlony prawie 400 razy.

Uwaga: Aby obejrzeć film w najlepszej jakości, kliknij koło zębate i wybierz HD.

POTĘŻNY ZASIĘG NA FACEBOOKU

Średni zasięg Facebooka SAORI – czyli liczba osób, które widzą zdjęcia i posty restauracji – wzrósł ze 170 osób na… 5.000! Oto dowód na to, co może osiągnąć restauracja ze skutecznym PR w mediach społecznościowych. Tylko jeden z postów (konkursowy) dotarł aż do 8,5 tysiąca użytkowników Facebooka.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jeśli prowadzisz restaurację, kawiarnię lub bar i chcesz podnieść jego rozpoznawalność i sprzedaż – przejdź do kontaktu i napisz lub zadzwoń do mnie.

Oczywiście zapraszam do polubienia SAORI na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.